2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı

Bulgaristan'ın Nessebar kentinde düzenlenen Mathematics Without Borders yarışmasında okulumuzu temsil eden öğrencilerimiz öğrencilerimiz Nehir Üretmen, Duygu Erbayraktar ve Vural Kaptanoğlu kendi yaş gruplarında madalya almaya hak kazandılar. Ayrıca öğrencimiz Duygu Erbayraktar hem kendi yaş grubundaki tüm ülkelerden gelen öğrenciler arasında 3. oldu hem de Türkiye'den katılan öğrenciler arasında en yüksek puanı alarak Math Star ödülünü almıştır.

 

Gauss Matematik yarışması, 7. sınıflarımızdan Can Gökmen üstün başarı sağlayarak altın madalya; Emre Çınar, Mert Demirkaya, Selin Şikar, Ralf Telyas ve Doğa Koroğlu gümüş madalya; Onur Özgen, Suat Demir Koçak, Derin Öğütçü, Naz Bilgen ve Pelin Pala bronz madalya kazandılar. 8. sınıflarımızdan Aksel Kohen ve Atahan Karabey gümüş madalya; Deniz Bajin, Başak Karabacak, Yankı Kuğu, Doruk Şekercioğlu, İlayda Tosun, Aras Tokatlı, Simay Naz Tütüncü ve Bade Kolcuoğlu bronz madalya kazandılar.
 

Kuşadasında düzenlenen Destination Imagination Avrasya Turnuvası’nda (DAT) ilkokul ve ortaokul öğrencilerimizin oluşturduğu altı takımımız okulumuzu temsil etti. Yaratıcılığın ve problem çözme yeteneklerinin sergilendiği yarışmada, B Scientific Challenge Bilimsel Kategoride “5 Stars” Ortaokul takımımız Türkiye 3.sü olmuştur. 

 

Mathematics Without Borders matematik yarışmasının Kış Oturumlarında farklı sınıf seviyelerindeki oturumlara katılan Özel İzmir SEV Ortaokulu Mathematics Without Borders Takımı, 7 Altın, 5 Gümüş, 5 Bronz madalya ve toplamda 17 derece alarak ikinci etabı tamamladılar. 

 

Bilim Kahramanları Buluşuyor First Lego League SEV'N Takımı "Duyarlı Profesyonellik Ödülü" 

 

World Scholars Cup Bölgesel Turnuvası:  “Writing Team” birincilik ve “Scholars Bowl Team” ikincilik.

 

Mathematics Without Borders, 2016 sonbahar oturumunda10 Altın, 4 Gümüş, 4 Bronz madalya ve toplamda 18 derece.Özel İzmir SEV Ortaokulu öğrencilerinden; Aksel Kohen, Atahan Karabey, Deniz Bajin, Doruk Şekercioğlu, Gökmen, Alp Gökmen, Mert Kamber Demirkaya, Beke Ata Onur, Duygu Erbayraktar ve Arın Astarcıoğlu Altın Madalya, Ege Yağcı, Berk Akarcalıoğlu, Doğa Koroğlu ve Nehir Üretmen Gümüş Madalya, Melis Akkoca, Vural Kaptanoğlu, Mina Demirkan ve İpek Altınyurt Bronz madalya kazanmıştır.

 

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı

  • 2015-2016 eğitim öğretim yılı başarılarımız içerisinde, Londra’da yapılan Model Birleşmiş Milletler Konferansı’nda (GCMUN London) 8. Sınıf öğrencimiz Derin ERSÖZLÜ Görüş Bildiri Yazısı ile grubunda birincilik ödülü kazanmıştır.
  • Destination Imagination Anlık Görev Turnuvası, DITürk 3.Sınıflardan “SEV’ECEN” isimli takımımız “En İyi Bilimsel Yaklaşım” ödülünü, “SPACE ROCKETS” takımımız ise “En İyi Yapı” ödülünü almıştır.
  • Destination Imagination Türkiye Turnuvası Toplum Hizmeti kategorisinde Türkiye Birinciliği 2016 (4. Sınıflar), Bilimsel Kategorii de ise Türkiye İkinciliği 2016 (7.Sınıflar) kazanmışlardır.
  • “World Scholar’s Cup” (Dünya Bilginler Kupası) Central Asian Global Tournament Orta Asya Dünya’da ülkeler sıralamasında ilk 10 arasında yer almışlardır. 
  • İzmir Ortaokullar Arası Münazara Turnuvası'nda, Özel İzmir SEV Ortaokulu Münazara Takımı İzmir Birinciliği almıştır.
  • Waterloo Üniversitesi- Uluslararası Gauss matematik yarışmasında, 8 sınıf larda, bir öğrencimiz 150 tam puan alarak altın madalya ve onur ödülü alırken, 3 Gümüş, 15 Bronz madalya alırken, 7.sınıf öğrencilerimiz 2 altın, 4 gümüş ve 4 bronz madalya almıştır. 
  • Bilim Kahramanları Buluşuyor First Lego League  İzmir Yerel Turnuvası'nda Özel İzmir SEV Ortaokulu SEV-N Robotiks Takımı En iyi proje ödülünü alırken, 12. Türkiye Turnuvası'nda ise En İyi Sunum Ödülü'nü almaya hak kazanmıştır.
  • Mathematics Without Borders matematik yarışması'nda toplam 18 Gümüş, 6 Bronz madalya Özel İzmir SEV Ortaokulu öğrencilerinin olmuştur.
  • World Scholar’s Cup Bölgesel Turnuvası Takım sıralamasında ikincilik, Özel İzmir SEV Ortaokulu'nun olmuştur.
 
 
2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı
 
2014-2015 Mathematics Without Borders uluslararası yarışmasında  İzmir SEV Matematik Takımı üyelerinden Atahan Dökme,  Derin Zanbak ve Berk Özcan altın madalya ile ödüllendirilirken, Deniz Bajin, Doruk Şekercioğlu, Can Gökmen, Asil  Poyraz Yongacı , Miray Çelik ve Yusuf Gürkan gümüş; Can Aksel Kohen, Bartu Ünal ve Paşa Ali Arslan da bronz madalya aldılar. Bu yarışmalarda elde edilen sonuçlara göre, İzmir SEV öğrencilerinden bir grup öğrenci, ülkemizi 1 - 2 Temmuz 2015 tarihlerinde Bulgaristan’da yapılacak olan final yarışmasında temsil etmeye hak kazandılar.
 

Nebraska Üniversitesi bünyesinde kurulmuş olan Mathematical Association of America tarafından düzenlenen AMC-8 Matematik yarışmasında da İzmir SEV Ortaokulu 8. Sınıf öğrencileri ülkelerini ve okullarını başarıyla temsil ettiler. Bu sene İzmir Gediz Üniversitesinde  dünya ile eş zamanlı olarak yapılan yarışmada  İzmir SEV 8. Sınıf öğrencilerinden Hüseyin Totan altın, Özalp Erim, Yusuf Gürkan ve Aksel Gomel gümüş, Paşa Ali Aslan  ise bronz madalya  kazandılar.

 

2013-2014  Sude Su Ülker, “Broken Heart Stories” uluslararası sanal öykü yarışmasında ikincilik kazandı.

 

2013-2014 eğitim- öğretim yılı Özgür Pencere Çocuk ve Genç Kalem Öykü Yarışmasında Doğa Sevgi “Jüri Özel Ödülü” almıştır.

 

2013-2014 JAPONYA İZMİR KÜLTÜRLERARASI DOSTLUK DERNEĞİ’nin desteği ile Japanese Airlines  JAL VAKFI tarafından düzenlenen  Haiku Şiir Yarışmasında, 5. Sınıf öğrencilerimiz Melisa Dora YILDIRIM, İlayda TOSUN, Deniz GÜNERİ ve Zeynep KURT ‘un yazdığı Haiku şiirler, 409 şiir arasından seçilen 48 şiir arasına girdi. Öğrencilerimiz yarışmada ikincilik derecesini aldılar.

 

2014 FLL:  FH 4. sınıflar  Robotics takımı "En İyi Sunum Ödülü"

 

2013 DI PO Türkiye Birinciliği Gina Roucco – Müjdat Ataman'ın ekibi Su Duru, Selin Hekimgil, Eren Tunçer, Alp Türkan

 

2012-2013 Eğitim Öğretim yılı “MAFETYA” 5. Sınıflar İzmir birinciliği-Atahan Dökme,

 

2012-2013 Eğitim Öğretim yılı 5. Sınıflar Sev Math Contest (Üsküdar-Tarsus ve İzmir okulları arasında) Sınavında dereceler Atahan Dökme        90 /1., Selin Hekimgil   80/2., Günce Koç 75/3. Asil Poyraz Yongacı 75/3, Yosun Amaç 75/3., Acun Demirkaya 75/3.

 

2013-2014 Eğitim Öğretim yılı 5. Sınıflar Sev Math Contest (Üsküdar-Tarsus ve İzmir okulları arasında) Sınavındaki dereceler: Can Aksel Kohen 80/2., Yiğit Özgür 70/3, Bora Bartu Türkmen 70/3.

 

2013-2014 eğitim öğretim yılında 5. Sınıflardan 45 öğrenci dünya çapındaki “Mathletics” sınavına katılmış ve katılan öğrencilerimden 29’ u Bronz Sertifika almaya hak kazanmıştır

 

Akıl oyunları yarışması: 2012-2013 Ulusal akıl oyunları turnuvasında matematik takımı öğrencilerimizden bireysel kategoride 1.lik Cem Özsümer, 2.’lik Göksu Kenanoğlu

 

Akıl oyunları yarışması: 2013-2014 Cem Özsümer,Deniz Boz ve Göksu Kenanoğlundan oluşan İzmir Sev matematik takımımız izmir birincisi olmuştur. Aynı yarışmada takım oyuncularımızdan Deniz Boz bireyselde izmir 3. sü olmuştur

 

Strateji oyunları: 2012-2013 Türkiye genelinde yapılan strateji oyunları turnuvasında  Paşa Ali Aslan ve Göksu Kenanoğlu Callisto oyununda 3. Olmuştur.

 

Strateji oyunları: 2013-2014 Türkiye genelinde yapılan strateji oyunları turnuvasında  Paşa Ali Aslan ve Göksu Kenanoğlu Callisto oyununda bir önceki yılada aldıkları derceyi tekrarlamışlar ve takım olarak   3. Olmuşlardır.

 

Sev Math contest 2012-2013  Melisa Yıldırım  Özgenur Çelik   Özgür Alp Amuş İlayda Erkan  Tuna Kiriş  Tuna Dinçer Gülce Naz Vidinel Nazlı Demirkan Ceylin Süner Egemen Yeke ‘ den oluşan matematik takımımız 3  sev okulu arasında 1. Olmuştur.

 

2011-2012 DI Turnuvası Türkiye BirinciliğiMelisa Yıldırım, İlayda Celep, Dünya Gürses, Alya Atalan, Talya Eliş, Talya Nisari, Parla Karabağlı

 

2012-2013 Eğitim Öğretim yılı “MAFETYA” 5. Sınıflar İzmir birinciliği-Atahan Dökme