Özel İzmir SEV Ortaokulunda öğrencilerimizin sanatsal faaliyetleri, zengin görsel sanatlar programımız, çeşitli sanat kulüplerimiz ve projelerimiz ile desteklenir. Öğrencilerimiz farklı ortamlarda kendilerini ifade etmeleri ve değerlendirmeleri için birçok ulusal ve uluslararası resim yarışmalarına ve sanatsal etkinliklere katılmaları konusunda yüreklendirilmektedirler.

2016-2018 Eğitim Öğretim Yılı

  • İtalya Tadini Uluslararası Piyano Yarışması, 5. Sınıf öğrencimiz, Bora Evinç ikincilik derecesi

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı

  • Uluslararası 1. Sanremo Junior Solo Şarkı Yarışması'na katılan 6 öğrencimizde Türkiye Finallerinde okulumuzu temsil etmiştir ve öğrencimiz İrem Çavuş kendi yaş kategorisinde Türkiye 2.si olmuştur.
  • Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması'nda 5. Sınıf öğrencimiz Atakan Atmaca Türkiye birinciliğini almıştır.
  • "Düş Günlüğü" Masal Yazma Yarışması'nda, Özel İzmir SEV Ortaokulu 7. Sınıf öğrencisi Lal Barış Üçüncü olmuştur.
  • 4.Uluslarası Sanat Yarışması (Polonya) Ela Şairoğlu 2., Beliz Yürekli 4., Efe Arpaz 4., Ege Eren 8., Alaz Ateş 8., Kaan Özçağıran 9., Demir Abdiş 10.
  • “Different look resim” yarışması sonucunda  Atakan Hultin-2/D, İlke Gençer-4/C, Zeynep Öğüt-4/A ‘ün resimleri  Polonya’da müzede sergilenecek

 

100. YILINDA TITANİC’TEN ÖDÜLLER KAZANDILAR!

 

Öğrencilerimiz ABD’de düzenlenen WRECKS OF THE WORLD konulu Uluslararası Resim Yarışmasında Titanic resimleri ile ödüller kazanarak okulumuzu ve ülkemizi temsil etme başarısını gösterdiler.

 

Jason Project, İmmersion Learning, The North American Marine Environment Protection Association (NAMEPA), U.S. Coast Guard  sponsorluklarında düzenlenen resim yarışmasında Cem Gülçağ ve İlayda Tosun 12 finalist arasına girerek derece ve ödüller kazanmışlardır. Öğrencilerimizin çalışmaları proje tarafından sergilenecek ve çeşitli kaynaklarda basılacaktır.

 

Titanic çalışmasını öğrencilerimiz büyük bir merak ve coşkuyla gerçekleştirdiler. Uğruna filmler yapılmış, şarkılar bestelenmiş dünyanın en büyük Transatlantiği’nin trajik öyküsünü sergi ve müzik sunumları ile batışının 100. yılında okulumuzda bir kez daha hatırladık.

 

DIFFERENT LOOK!!

 

Polonya'da düzenlenen Uluslararası Resim Yarışması ‘Different Look’ ta 3 öğrencimiz kendi yaş gruplarında dünya ödülü kazanmışlardır. Avrupa ve Asya ülkelerinden 2824 çalışma arasından Türkiye'den ödül kazanan tek okul Özel İzmir SEV Okulları ve öğrencileridir. Öğrencilerimiz, geleceği hayal ederek gelecekteki arkadaşlarına geçmişleri hakkında bilgi veren ‘Zaman Kapsulü’ çizdiler. Ödül kazanan öğrencilerimiz; Atakan Hultin, Ilke Gencer,  Zeynep Öğüt’ün çalışmaları Polonya Müzesi’nde sergilenecektir.

 

DOĞA SENİN ELLERİNDE

 

Marks & Spencer, daha iyi bir çevre ve daha iyi bir doğada yaşayabilmek için başlattığı PLAN A Türkiye projesi kapsamında, 6-12  yaş arası çocuklar gerçekleştirdiği resim yarışmasının bu yılki konusu “Doğa Senin Ellerinde”idi. 6-8 yaş kategorisinde, öğrencimiz Buse Doğrusöz 2. lik ödülünü kazanmıştır.