KIŞ ve BAHAR KONSERLERİ : Öğrenciler, sınıf ortamında  gerçekleştirdikleri , müzikal çalışmaları, geleneksel  Kış  ve Bahar Konserlerinde velilere sunarlar.

 

KULÜP ÇALIŞMALARI:

 

  • a)ORKESTRA KULÜBÜ : Öğrencilerimizden müzikal yapabilirlikleri olanlar, haftada bir saat olan orkestra kulüp saatlerinde her dönem için  sunacakları şarkıları hazırlarlar. Yıllık bir kulübümüzdür.

 

  • b)MÜZİKAL KULÜBÜ: Öğrencilerinin katılımıyla belirlenen müzikal eser için yapılan hazırlıklar, sene sonunda velilerimize sunulur.Yıllık bir kulübümüzdür.

 

OKUL ORKESTRALARI: Profesyonel orkestra ekipman ve enstrümanlarıyla seçkin repertuvarlar hazırlayan 6-7-8.sınıf öğrencilerimiz, 3 ayrı seviyede oluşturulan orkestralar ile okul sonralarında özel çalışmalara kalmakta ve her dönem için ayrı ayrı performanslarını sergilemektedirler.

 

SINIF ORKESTRALARI: Öğrencilerimizin duygu ve düşüncelerini müzik aracılığıyla ifade edebilmelerini sağlamak, müzikal yapabilirliklerini geliştirerek en az bir enstrüman çalmasını teşvik etmek amacıyla 7 ve 8. sınıf seviyelerinde her öğrencinin katılımını esas alarak  oluşturulan orkestralarımız, ikinci dönemde kendileri için belirlenen günlerde sunumlarını yaparlar.

 

KORO ÇALIŞMALARI: Önemli gün ve törenlerde söylemek üzere belirlenen tek-çok sesli repertuvar şarkılarının, marşların hazırlanıldığı çalışmaları kapsar.  Her sınıf seviyesinin görev alacağı günler ve törenler önceden belirlenmiş olduğu için özel bir çalışma yapılmayıp müzik ders programı içerisinde belirlenen zamanlarda bu çalışmalar tamamlanır ve tüm okula sunulur.

 

BİREYSEL DİNLETİLER: 5-6-7-8.sınıf öğrencilerinin bireysel olarak yaptıkları müzikal çalışmaları desteklemek amacıyla düzenlenen etkinliklerdir ve yıl boyunca farklı zamanlarda tüm okula sunulur.