Art-Tech Kulübü
Art-Tech kulübü Görsel Sanatlar ve Bilişim Teknolojileri bölümlerinin ortak kurduğu bir kulüptür. Atölyede, sanatsal yaratıcılık ve dijital tasarımı bir arada getirerek özgün üç boyutlu eserler yaratılmaktadır. Ürünler 3D Kalem, Tinkercad yazılımı ve 3D yazıcı ile tasarlanıp yapılmaktadır.
 
Club iMake Kulübü
Maker Hareketi (Maker Movement),  Teknoloji ile "Kendin Yap" kültürünün birleşmesinden oluşan, dünyada hızla yayılan bir  akımdır. "Maker ruhunun" temelinde rekabet yerine paylaşım, para yerine yetenek, yoğun ezber bilgi yerine deneyim vardır.
Club iMake atölye çalışmalarında, dijital dünyaya ayak uydurmayı, atık malzemelerden yeni kullanılabilir ürünler üretmeyi, para yerine yeteneğimizi kullanmayı, kod okur-yazarlığımızı, temel elektronik ve robotik bilgimizi geliştirmeyi, grafik tasarımlar yapmayı hedefliyoruz.
 
Robotik Kulübü 
Robotik Kulübü, çocukların doğasında var olan merakı, içlerinde bulundukları dünyayı geliştirmelerine yardımcı olarak kullanmalarını destekleyen uygulamalı bir kulüptür.
Robotik Kulübünün  amacı, 6-9 yaş arası çocukların bilim ve mühendislik alanlarında ilgilerini çekmektir.
Çocuklar, belirlenen temaya göre, robotik setleriyle parçaları kullanarak hem basit bir makine içeren, hem de en az bir hareketli parçası olan model yapmak için çalışırlar.
 
IT Enrichment Weekend
Okulumuzda Aralık ayında öğrenciye ailesi ile birlikte IT Enrichment Weekend etkinliği düzenlenmektedir. Öğrenci velisi ile birlikte farklı atölyelere katılıp ortak çalışma yaparlar. Atölye çalışmalarının bazıları şunlardır: Sketchup ve Tinkercad ile üç boyutlu tasarım, Müzik ve IT, EV3 robotunu programlama, Sphero robot topunu programlama, Makey Makey ve Makey Learning Kit ile elektronik çalışmalar, 3 boyutlu kalem ile 3 boyutlu tasarımlar.
 
“EU Code Week” ve “Hour of Code”
Hour of Code ve Europe Code Week gibi kampanyaların amacı  toplumun ilgisini kodlama eğitimine çekmektir. Kod yazmak artık yalnızca bu alanda yüksek eğitim almış uzmanların yapabileceği bir iş olarak düşünülmemeli,  doğru uygulamalarla herkes 4 yaşından 104 yaşına kadar kod yazabilir, hem de çok keyif alarak!..
 
Bilişim Haftası
Bilişim Haftası her Mayıs ayının birinci haftasında kutlanmaktadır, okulumuzda da bu hafta bilişim konulu assembly düzenlenmektedir.
 
Disiplinler arası Çalışmalar: Okulumuzda bütünsel öğretimin olabilmesi için disiplinler arası çalışmalara önem verilir ve her seviyede bu tür çalışmalar planlanır. Bilişim Teknolojileri dersi bu tür çalışmaların parçasıdır.
 
Proje hazırlığı ve raporların yazımı konusunda diğer branşlara destek verir.