KIŞ-BAHAR KONSERİ :

İkinci sınıftan, dördüncü sınıfa kadar tüm öğrencilerimiz,  koro  ve enstrüman çalışmalarını geleneksel Kış-Bahar Konseri’nde velilere sunarlar.  Küçük sınıflarımızın neşeli koro şarkıları, büyük sınıfların eklenen enstrümanları ile birleşince ortaya bir  müzik ziyafeti çıkar. 
 
KORO ÇALIŞMALARI:

Önemli gün ve törenlerde söylenmek üzere belirlenen tek ve çok sesli repertuvar şarkılarını ve  marşlarını kapsar.  Her sınıf seviyesinin görev alacağı günler ve törenler önceden  belirlenir. Özel bir çalışma zamanı ayrılmayıp  müzik ders programı içerisinde bu çalışmalar tamamlanır ve tüm okula sunulur.
 
ORKESTRA ÇALIŞMALARI:

Orkestra çalışmalarımız, 3. sınıflarla müzik derslerine ek olarak haftada bir ders saati  yapılmaktadır.
Çalışmalarımızda, her öğrencinin takım çalışması içerisinde yer alarak;  bateri, perküsyon, piyano, akustik gitar, elektrik gitar, klasik gitar, bass gitar, ukulele enstrümanlarından birini çalması; ipad ile garageband uygulamasını kullanarak  orkestra içinde yer alması ya da vokal yapması amaçlanmaktadır.
 
 
RESİTALLER:

Okulumuzun tüm sınıf seviyelerinden gönüllü öğrencilerimizin katıldığı  bu sunumlarda öğrencilerimiz,  hem sahneye çıkmanın keyfini hem de çalışmalarını bireysel olarak sergileyebilmenin heyecanını yaşarlar.
 
 
ASSEMBLY:
 
Okul olarak öğrencilerimizin bilgi, beceri ve deneyimlerini en üst düzeye çıkartabilmek için farklı içeriklerde ama aynı amaca hizmet eden Müzik Kültürü assemblyleri düzenlenir.  Müziğin hayatımızdaki yeri, anlamı ve öneminin konuşulduğu, dünya müzik kültüründen, yerel müzik kültürlerimize kadar geniş bir yelpaze içinde sunulan bu etkinlikleri tüm sınıf seviyeleri izler.
 
 
EĞİTİM KONSERLERİ VE MÜZİKALLER:
 
Yeni bir bilgiyi öğrenmenin en anlamlı yolu sadece görmek ya da sadece dinlemek ve hatta sadece okumak değildir.
 
Okulumuzda geleneksel hale gelen Senfoni Orkestrası ziyareti, 2. 4. ve 7.sınıf öğrencileri ile gerçekleşmektedir. İzmir Devlet Senfoni Orkestrasının değerli orkestra şefi ve sanatçılarıyla, müzik dolu, eğlenceli bir konser deneyimi yaşanmaktadır.
 
Ayrıca her yıl İzmir Devlet Tiyatrolarının gerçekleştirdiği, öğrencilerimizin yaş seviyelerine hitap eden müzikallere giderek farklı ortamlarda müziği yaşatıyoruz.
 
Amacımız öğrencilerimize çok sesli müzik kültürünü tanıtmak ve müziğin hayatımızdaki en güzel renklerden biri olduğunun farkına vardırtmaktır.
 
 
MÜZİKSEV ETKİNLİĞİ:
 
Okul olarak hedeflerimizden birisi de, sanatın hayatın içindeki önemini ve yerini öğrencilerimize kavratmak ve aynı zamanda müzik deneyimlerini geniş bir kitleyle paylaşmaktır.  Bu amaçla ilimizdeki diğer özel okulların katılımı ile MÜZİKSEV etkinliği gerçekleşir. İki bölümden oluşan etkinliğimizin ilk bölümü Koro çalışmalarının sunulmasıdır, ikinci bölüm ise orkestra performanslarının sergilenmesidir.
 
 
DÜNYA SANAT GÜNÜ:
 
2011 yılında Meksika'da yapılan, Uluslararası Sanat Derneği’nin genel kuruluna Türkiye temsilcisi olarak katılan  Türk sanatçı ve Ulusal Plastik Sanatlar Derneği Başkanı Bedri Baykam,  toplantıda Leonardo da Vinci'nin doğum günü olan 15 Nisan'ın Dünya Sanat Günü olarak kutlanmasını önerdi. Bu öneri çoğunluk oyu alarak, her yıl 15 Nisan tarihinde World Art Day (WAD) olarak kutlanılması kararı alındı.
Okulumuzda bizler de her yıl Dünya Sanat Günü’nü resim bölümüyle ortak çalışmalar planlayarak kutlamaktayız.
 
 
DİSİPLİNLER ARASI ETKİNLİKLER - PROJELER:
 
Okulumuzda bütünsel öğretimin olabilmesi için disiplinler arası çalışmalara ve projelere önem verilir ve her seviyede bu tür çalışmalar planlanır. Müzik bölümü, bu tür çalışmalara konu ile ilgili şarkılarla  destek verir.
 
 
YIL SONU GÖSTERİLERİ:
 
Okulumuzda,her yıl anasınıfları ve 1. sınıflarımızın yıl sonu gösterileri gerçekleşmektedir. Çeşitli etkinliklerin yanı sıra müzik bölümümüz de bu gösterilerde koro ve orkestra çalışmalarıyla destek vermektedir.