Bu yıl, Dünyanın farklı ülkelerinde 32 ülkede 300 milyon öğrenci ile birlikte online öğretimde 14-18 Eylül haftasını ilköğretim haftası olarak kutladık. 127 ülkenin yüzde 73'ü okullar kapalıyken eğitim vermek için online platformları kullanıyor, öğrenmek her yerde devam ediyor...

İlköğretim; okumanın, anlamanın, görmenin ve görebildiğinden anlam çıkarmanın, ders almanın, düşünmenin, zekayı terbiye etmenin yani kültürün temellerinden atıldığı yerdir. Atatürk’ün dediği gibi Türkiye Cumhuriyeti’nin temelidir. Çağdaş uygarlık yolunda en büyük engelimiz olan cahilliğin yok edildiği, ortadan kaldırıldığı yer ilköğretim kurumlarıdır.

İlköğretim Haftası etkinlikleri kapsamında, Atatürk’ün her konuda bilgi sahibi olmasındaki etkenleri öğrenebilmemiz için Atatürk’ün Anıtkabir Özel kütüphanesindeki çekilmiş videoyu öğrencilerimizle paylaştık. Öğrencilerimiz, videoyu seyrettikten sonra fikirlerini google formda sorulan sorularla bizlerle paylaştılar.

Genç beyinlerin insanlığa hizmeti, vatan ve millet sevgisini, bağımsız ve şerefli, yaşamayı öğrenmeye başladığı yer de ilköğretimdir. İlköğretim Haftamız kutlu, yaşamımız başarılı ve mutlu olsun.