İzmir SEV’de, tüm dünya çocuklarına armağan edilmiş olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, farklı kültürleri tanımak için SEV Olimpiyatları etkinliği düzenlenmektedir. Pandemi döneminde ara verdiğimiz olimpiyat etkinliklerimiz bu yıl tekrar hayat buldu. SEV Olimpiyatları kapsamında okulumuzda her sınıf bir ülkeyi temsil etmek için görevlendirildi. Sınıflar öğretmenleri ile birlikte görevli oldukları ülkeler hakkında araştırma yaptılar ve bilgilendirici afişler hazırladılar. Olimpiyat açılışına hazırlandılar.


19 Nisan Salı günü Amerika’dan İspanya’ya, Almanya’dan Avusturalya’ya rengarenk bayraklar ile donatılmış muhteşem SEV Olimpiyatları açılışında İzmir SEV öğrencileri ile buluştuk. SEV Olimpiyatları, Okul Müdürümüz Dr. Özlem Altay Yücesoy’un konuşması, Okul Meclisi üyesi öğrencilerimizin önderliğinde olimpiyat meşalesi ve bayrağı taşınmasıyla başladı. Hep birlikte olimpiyat andı okundu. Okulumuzun dans grubunun hazırladığı gösteri izlendi. Ardından ülkelerinin geçit töreni başladı. Öğrencilerimizin yaratıcılıklarını kullanarak hazırladıkları kıyafetleri, aksesuarları ve tüm ülkelerin renkleri, dilleri, kültürlerini yansıtan afişleri rengarenk bir görüntü oluşturdu.


21 Nisan Perşembe günü , olimpiyatların diğer bir ayağı olan “Field Day -Spor Oyunları” gerçekleşti. Takım olmanın, birlikte hareket etmenin önemini vurgulayan oyunlar coşkulu anlara sahne oldu. Centilmenliğin kazandığı tüm etkinliklerde öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz keyifli anlar geçirdiler. #WISE