İzmir SEV Anaokulu ailesi olarak TBMM’nin açılışının ve Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bayramımızın 102. Yıldönümünü hafta boyunca yaptığımız etkinliklerle doyasıya kutladık. Öncelikle sınıflarımızı bayram için süsleyerek etkinliklerimize başladık. Boyadığımız bayraklarla, yaptığımız zincirlerle okulumuzun dört bir yanını süsledik. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili ppt ler videolar izleyerek bizim için 23 Nisan tarihinin neden bu kadar önemli olduğu ile ilgili bilgiler edindik. ‘Atatürk Yanımda Olsaydı’ etkinliğimiz ile Atatürk’e söylemek istediklerimizi düşünerek onu yanımızda hissettik.

23 Nisan şenliğimizde istasyonlar halinde çeşitli oyunlar oynayarak eğlenceli vakit geçirdik. Atatürk’ün bu bayramı Türk çocuklarının yanı sıra tüm dünya çocuklarına armağan ettiğinin farkında olarak yaptığımız kostüm partisi için, öğrencilerimiz istedikleri bir ülkenin kostümü ya da aksesuarı ile okula geldiler. Dünya müzikleri eşliğinde dans ederek eğlenirken bahçemizde gerçekleştirdiğimiz 23 Nisan pikniğimizde öğrencilerimiz güzel havanın da tadını çıkarttılar.

22 Nisan günü tüm İzmir SEV Anaokulu olarak kırmızı beyaz kıyafetlerimizle 23 Nisan bayramı yürüyüşümüzü gerçekleştirdik. Marşlar eşliğinde okul bahçemizde gerçekleştirdiğimiz yürüyüşümüzden sonra, 23 Nisan pastamızı keserek bayram etkinliklerimizi ve haftamızı tatlı bir şekilde sonlandırdık.

#Ulusal Egemenlik 102 Yaşında #Bayram Coşkusu

#SEV Anaokulunda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları