19 Mayıs, bir ateşin kıvılcım günüdür. Tüm Anadolu’da yanan aydınlık ateşi, 102 yıldır hepimizi aydınlatmaktadır.

“Atatürk, Spor ve Değerler” temalı törenimiz Görsel Sanatlar öğretmenimiz Nilay Ayözen’in rehberliğinde 3.sınıflarımızın Atatürk silüetleri kolaj çalışmasından resim sergisi ile başladı. Sunuculuğunu Bilişim Teknolojileri öğretmenimiz Özgür Çoban’ın yaptığı törenimiz tenis, yelken, binicilik sporu, kule ve tramplen atlama, kickboks, dans, cimnastik gibi birbirinden farklı spor dallarına gönül veren öğrencilerimizin gösterileriyle bir görsel şölene dönüştü.

Okul müdürümüz Dr. Özlem Altay Yücesoy’un günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından 2D sınıfı öğrencilerimiz gençlik ve spor bayramı ile ilgili şiirlerini paylaştılar ve yaptıkları farklı spor dallarından örnekler verdiler.

Öğrencilerimizden Eymen Mercanoğlu Türkçe konuşması ile Talya Günaydın İngilizce konuşması ile dinleyicilere seslendi. 4. sınıflarımızın okudukları birbirinden güzel şiirlerin ardından okulumuz branş öğretmenlerinin 19 Mayıs’a dair okudukları anlamlı şiirleriyle devam etti.

 

Online Halk oyunları kulübüne katılan öğrencilerimizin çevrimiçi ortamda gerçekleştirdikleri çalışmalar ile ortaya çıkan Atabarı ve Zeybek halk oyunları gösterileri izlenmeye değerdi. 3D sınıfı öğrencilerimizin seslendirdiği “Samsun’dan Anadolu’ya Bir Güneş Doğdu” marşı ile kutlama törenimiz sona erdi. Nice19 Mayıs’ları coşku ile kutlamak dileğiyle.