İlköğretimin, okulun ve eğitimin önemine dikkat çekmek üzere her yıl eylül ayının üçüncü haftası "İlköğretim Haftası" olarak kutlanmaktadır. Biz de bu kapsamda öğrencilerimizle birlikte bir sunum hazırladık.

Türkçe ve Sosyal Bilgiler bölümlerimizin liderliğinde İngilizce ve Türkçe gerçekleştirdiğimiz online Assembly’de öğrencilerimiz de görüşlerini dile getirdiler.

 

Yaşadığımız küresel salgın sürecinde yüz yüze okulda olmamanın zorluklarını öğrenci gözünden görmek istedik. Bu sebeple öğrencilerimize “Okulda olmak bir öğrenci için neden önemli? Kampüse dönmek sana nasıl hissettiriyor?” sorularını sorduk. Öğrencilerimizden gelen yanıtları bir videoya halinde tüm okul ile paylaştık. Öğrencilerimizden gelen yanıtları bir videoya halinde tüm okul ile paylaştık. Okulumuzun üç altın kuralını hatırlattık. WISE projesi kapsamında “SOSYAL, DUYGUSAL ESENLİK” alanında öğrencilerimizin gelişimlerine katkı sağlamayı amaçladık. Mustafa Kemal Atatürk’ün aşağıdaki sözlerini bir kez daha tekrar ederek sunumu tamamladık.

 

“Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler; hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, ikbal nurusunuz. Yurdu gerçek aydınlığa ulaştıracak olanlar sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli ve değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz.” Mustafa Kemal Atatürk