Özel İzmir SEV İlkokulu olarak öğrencilerimizin, kurum felsefemizin en önemli parçası olan “Atatürk’ün izinde yaşa” mottosu ile yetişmeleri sorumluluğunu taşıyoruz. Bu nedenle resmi törenlerimizi çok önemsiyoruz. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Törenimizin bu seneki temasını Atatürk’ün doğa ve hayvan sevgisi olarak belirledik. Bu tema ile özellikle son dönemde öne çıkan sürdürülebilirlik kavramını Dünya lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün bu konudaki düşünceleri ve bakış açısı ile harmanlayarak öğrencilerimizin bu bakış açısını öğrenmesini ve hayatlarının bir parçası haline getirmesini hedefledik.
 
 
 
Bu yıl ayrıca “Global School Program” üyesi olan okulumuz, gezegenin ve insanlarının geleceği için kritik öneme sahip olan sürdürülebilir kalkınma amaçlarına daha da fazla önem veriyor ve bu hedefe yönelik etkinliklerimizde ve uygulamalarımızda çeşitli düzenlemeler yapmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda öğrencilerimiz, törenimizin birinci bölümü olan Ata’ya Saygı Yürüşünde Ata’mıza sunmak üzere saksı çiçekleri getirdiler. Amacımız okulumuzun çeşitli alanlarında “Atatürk Çiçekliği” oluşturmak ve sürdürülebilirlik kavramına vurgu yapmaktı.
 
10 Kasım sabahı saatler 09.05'i gösterdiğinde okulumuzda zaman durdu, öğretmenimiz Başak Otaklı’nın konuşmasının ardından, 4. Sınıf öğrencilerimizin şiirlerini dinledik ve tüm sınıflarımız ile saygı yürüyüşümüzü gerçekleştirerek çiçeklerimizi Ata’mıza sunduk.
 
 
 
 
 
Törenimizin ikinci bölümü, çevrim içi ortamda tüm SEV Ailesi’nin katılımı ile gerçekleşti. Okul müdürümüz Dr. Özlem Altay Yücesoy konuşmasında “Atatürk’ü sevmek demek, onun fikirlerini anlamak ve uygulamak demektir. Bu toplumda liderlik yapacak olan gençler ve yetişkinler olarak, SEV gençliği olarak, Ata’ya sözümüz bu olmalıdır” vurgusu yaptı. Yaratıcı Drama öğretmenimiz Emel Bala Atatürk Orman Çiftliğinin kuruluş hikayesi ile, çocuk kitapları yazarı Mavisel Yener “Atatürk tüm devrimlerini önce hayal ederek gerçekleştirdi; hayallerinizden asla vazgeçmeyin çocuklar” mesajı ile törenimizde yer aldı. 1B sınıfımızın “Işığımız sensin Atatürk” mizanseni, 2A sınıfımızın “Ata’ya Sesleniş”leri , 4A sınıfımızın Atatürk’ün hayatını anlattıkları “Bir Ömrün Hikayesi” oratoryosu ve 3D sınıfımızın yüreklere dokunan Atatürk Marşları ile 83 yıldır Atamızı hiç unutmadığımızı duyurduk yine tüm gücümüzle. Sevgili Ata’m kurduğun çağdaş Türkiye ve Cumhuriyet bizlere emanetindir, rahat uyu.