Ege Üniversitesi, Fen Fakültesi, Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Serdar Evren’nın konuk konuşmacı olarak katıldığı Mezuniyet töreninde, Prof. Evren mezun öğrencilerle deneyimlerini ve bilgilerini paylaştı.  İzmir SEV İlköğretim Kurumları'nda ilk beşe giren öğrencilerin plaketlerini aldığı törende, okul birincisi olan Deniz Bajin, plaketini konuk konuşmacı Prof Evren ve İzmir Amerikan Koleji 73’ mezunu Sağlık ve Eğitim Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Ceyda Aydede’den aldı. 
 
Özel İzmir SEV Ortaokulu Müdürü Sedef ÖZYİĞİT, İzmir SEV’in öğrencilerine kazandırdığı akademik, sosyal ve yabancı dil donanımlarıyla, seçtikleri yolda başarılarına başarı katacakları konusundaki inancını ifade etti. Özyiğit, öğrencilere “Bu sene mezuniyet temanızı sizler, “orman ve ağaçlar” olarak belirlediniz. “Kökü sağlam hiç bir ağaç ilk darbeyle devrilmez.” der bir Alman Atasözü. Sizler İzmir SEV’den mezun olurken köklerinizde ömür boyu kullanacağınız temel bilgi ve becerileri kendine güvenen, sahip olduğu özellikler ile gurur duyan, araştıran, keşfeden, öğrenen ve sürekli gelişim içinde olmak üzere uğraş veren sizleri barındırıyorsunuz. Tüm bu donanımlarla kuvvetlenen kökleriniz ile hayatınızın yeni bir döneminde yeni filizler vermek üzere ayrılıyorsunuz okulunuzdan. Yolunuz açık olsun.” sözleri ile seslendi.
 
Mezunların keplerini havaya fırlatmalarının ardından SEV Marşı söylendi. Amfide biten törenin ardından veliler ve öğrenciler okulun bahçesinde düzenlenen resepsiyona katıldılar. Gece mezuniyet pastasının kesilmesi ve güvercinlerin gökyüzüne uçurulması ile sona erdi.